Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Haberler

img-20170909-wa0003

Euretina

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Göz Hastalıkları konusunda , dünyanın en önemli kongrelerinden birisi olarak Euretina toplantısının 17. si , 7-10 Eylül 2017 günlerinde Barselona’ da yapıldı . Bu toplantıya , dünyanın değişik ülkelerinden yaklaşık 3000 dolayında göz hekimi katıldı . Ülkemizden de , katılım oldu. Dr. Süleyman Kaynak ve arkadaşları da  ta bu toplantıya , bildiri ve posterlerle katıldı.

Bu toplantıda , başta yaşa bağlı sarı leke hastalığı ve diyabetik makülopati ve diğer retina hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavilerine ilişkin bilgiler ve gelişmeler paylaşıldı . Yaşa bağlı sarı leke hastalığında göz içine yapılan ilaç uygulamalarında yeni protokoller ve uygulama şekilleri değerlendirildi. Yeni çok merkezli çalışma sonuçları tartışıldı . Yine aynı şekilde diyabete bağlı görme kayıplarının nedenleri ve yaygınlaşmasındaki sorunlar ele alındı . Sadece tüm dünyada değil , ülkemizde de diyabet gayet hızla yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle şeker hastalığına bağlı sorunlar ülkemizde de çok yaygınlık kazanmaktadır. Bu nedenle bu konulardaki yeni gelişmeler ve tedavi protokolleri ülkemiz için de çok büyük önem taşımaktadır.

Bunun yanı sıra , retina hastalıklarının tedavisinde cerrahi teknoloji ve tekniklerin de gelişmekte olduğu görüldü. Özellikle daha küçük kesilerle yapılan ve dikiş kullanılmadan sonlandırılan ameliyat tekniklerinin giderek daha popüler hale geldiği görülmektedir.

Cerrahi teknikler arasında , görme kaybına uğramış hastalarda yapılan protez uygulamalarındaki ilk sonuçlar da değerlendirildi. Bu konuda da ileriki yıllarda umut verici gelişmeler olabileceğinin sinyalleri alındı.

Euretina 2017 , göz hastalıklarında , yeni bilgilerin ve gelişmelerin paylaşıldığı önemli bir toplantı olarak zihinlerde kaldı. Katılımcılar aynı zamanda , toplantı seansları dışındaki zamanlarda kısıtlı da olsa , Barselonanın belli başlı görülecek yerlerini görmek için de zaman sarfettiler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dr.Süleyman Kaynak , American Society of Retina Specialists

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dr.Süleyman Kaynak , American Society of Retina Specialists tarafından organize edilen 35. Yıllık kongreye katılmak üzere 11-15 ağustos 2017 tarihinde Amerika Birleşik Devletlerinde Boston şehrine gitti. Dört gün boyunca yaklaşık olarak 2500 hekimin , dünyanın değişik kentlerinden gelerek katıldıkları toplantıda , retina hastalıklarındaki son gelişmeler değerlendirildi. Bu toplantıya , göz içi kanamalarının cerrahi tedavisi ile ilgili bir çalışması ile katılan Süleyman Kaynak , gerek teknoloji ve gerekse ilaç alanındaki gelişmelerin hızla devam ettiğini kaydetti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Aralık 2017
P S Ç P C C P
« Kas    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Sohbet Et
1
Close chat
Canlı destek üzerinden doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sohbeti Başlat

Retina Kültür ve Bilim Sohbetleri 24.01.2018 MAKÜLER HOLE GELİŞİMİ , CERRAHİSİ VE YENİ TEKNİK YAKLAŞIMLAR.Bilgi ve Kayıt